Kiralama Koşulları

Bin12 Rent A Car

BELGELER
Araç teslimi sırasında Bin12 Rent A Car ofislerinde, en az bir tanesinin çipli olması şartıyla talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

 • Kimlik Kartı
 • Ehliyet
 • Ekonomi sınıf araçlar için: Minimum 1 yıllık ehliyet zorunludur.
 • Orta sınıf araçlar için: Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.
 • Üst sınıf araçlar için: Minimum 3 yıllık ehliyet zorunludur.

SÜRÜCÜ YAŞI
Bin12 Rent A Car firması araç teslimi sırasında minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırı aşağıda belirtilmiştir.

 • Ekonomi sınıf araçlar için: 21yaş
 • Orta sınıf araçlar için: 25 yaş
 • Üst sınıf araçlar için: En az 27 yaş

KREDİ KARTI
Araç teslimi sırasında Bin12 Rent A Car ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir ya da iki kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır. Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

Depozito: Bin12 Rent A Car firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutar aşağıda belirtilmiştir:

 • Ekonomi sınıf araçlar için: 500 TL
 • Orta sınıf araçlar için: 750 TL
 • Üst sınıf araçlar için: 2000 TL(*Not:Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için en az 2 kredi kartı talep edilmektedir. Bu kartların her birine 1000’er TL toplamda 2000 TL provizyon uygulanır.)

Farklı Koşullar: Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari ünvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

Provizyonun Kaldırılması: Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Bin12 Rent A Car firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 10 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI
Bin12 Rent A Car firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Günlük kiralamalarda km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik ve orta grup için 0,60 TL , Üst, Suv, 9-Pax ve Lüks gruplar için 1 TL olarak km başı ücret alınacaktır. Aylık kiralamalarda ise km aşım bedelleri ekonomi ve orta grup için 0,35 TL/KM, üst ve lüx gruplar için 0,65 TL/KM ‘dir.

YAKIT
Bin12 Rent A Car firması araçlarının yakıt depoları, hangi seviyede teslim alındıysa aynı şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade etmeniz halinde; araç teslim formunda belirtilmiş olan yakıt seviyesi ile iade yakıt seviyesi arasındaki yakıt ücretini ve ilave olarak %25 servis ücreti size yansıtılır.

EK HİZMETLER
Ek sürücü için 13 TL kişi başı ücret uygulanmaktadır. 12 gün ve üzeri kiralamalarda sabit 130 TL‘dir. Aylık kiralamalarda ek sürücü hizmeti 156 TL’dir. En fazla 2 ek sürücü kabul edilir.

 • Navigasyon günlük 20 TL’dir. 12 gün ve üzeri kiralamalarda sabit 240 TL’dir. Aylık kiralamalarda bu ücret 260 TL’dir.
 • Bebek koltuğu günlük 30 TL’dir. 12 gün ve üzeri kiralamalarda sabit 360 TL’dir.
 • Mini hasar sigortası günlük 22 TL’dir. Aylık kiralamalarda bu ücret 300 TL’dir.
 • Süper mini hasar sigortası günlük 33 TL’dir. Aylık kiralamalarda sabit 450 TL’dir.
 • Kış lastiği günlük 13 TL’dir. Aylık kiralamalarda 156 TL’dir.

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI
Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

YOL YARDIM
Bin12 Rent A Car ile iletişim için: 0312 490 06 12

Acil durumlarda arayabileceğiniz telefon numarası: 0552 712 06 12

SİGORTALAR VE GÜVENCELER
Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyeti söz konusu değildir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ
Araç teslim almaya gidildiğinde, firma findeks sorgusu yapacaktır.

Aracın hasarlı getirilmesi durumunda misafirden hasar takip bedeli olarak 150 TL + kdv tahsil edilecektir.

Aracınız temiz teslim alınıp, temiz teslim edilmesi gerekmektedir. Olası bir kirlilik durumunda firma, araç temizlik bedeli tahsil edebilir.

Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz. Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Bin12 Rent A Car firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.